Mobilný internet v Chorvátsku

Ak sa chystáte na dovolenku do Chorvátska a chcete tam výhodnejšie surfovať na internete, odporúčam, kúpiť si tam SIM kartu lokálneho operátora, aktivovať si ponuku mobilného internetu a surfovať za lokálne ceny, nakoľko datový roaming vie narobiť pekné účty ;) Tu je najjednoduchšia ponuka. Na pošte alebo v stánku, prípadne vo väčších obchodoch si kúpite kartu SIMPA - niečo ako naša Easy karta od operátora Telekom. Najnižšia cena SIM karty je 20 Kún a je na nej kredit 20 Kn. Z kreditu 20Kn si môžete aktivovať balík internetu M, ktorý obsahuje 200 MB, a na prá emailov, a správ cez facebook to na pár díi postači. Ak potrebujete viac, stačí si kúpiť kartu s väščím kreditom, alebo neskôr dokúpiť iba "BON" na dobitie kreditu. 
Tu sú ceny internetu v Chorvátsku u operátora Telekom - karta SIMPA

Postup aktivácie internetu
Po zakúpení karty a vložení SIM karty do telefónu je potrebné urobiť prvý hovor. Je možné zavolať na bezplatné číslo 0981523 čím si kartu aktivujete a neznížite si tak pôvodný kredit, ktorý možete celý použit na aktiváciu mobilného internetu. Internet si potom aktivujete zaslaním SMSky s textom INTERNET M na číslo 3636. Tým aktivujete už vyššie spomínaný internet s predplateným objemom dát 200MB. Resp. INTERNET S, alebo L, XL podla zvolenej tarify. Pri internete S majú akciu cena 1 Kn pri prvej aktivácii.
SIM kartu si môžete vložiť do telefónu s WIFI, cez aplikáciu z neho spraviť WIFI router a surfovať na notebooku, tablete, prípadne priamo vložiť SIMku do svojho telefónu alebo tabletu a pohodlne komunikovať z pláže alebo terasy Vášho apartmánu ;). Tento mobilný internet sme v Chorvátsku bez problémov používali. Viac informácii o mobilnom internete nájdete na stránkach operátora v Chorvátsku na ww.simpa.hr

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára